KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 5188225
*
nr 518 8225
Blandteknik
Rud.Kronberg, "Parismotiv" 49x35
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 april 2008
kl 17:17:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 19:42:26
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik kronberg rud vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:14
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:04
-
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:40
-
2114 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Skeppsholmen". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:23
*
Blandteknik
nr 518 8225
Blandteknik
Rud.Kronberg, "Parismotiv" 49x35
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 19:42:26 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik kronberg rud vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:14 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:04 -
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:40 -
2114 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Skeppsholmen". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:23